איקון עקבות ולב

המלצות

אנו מסגרת מרכז יום לנוער נפגע סמים ואלכוהול בשומרון, הנערים הנמצאים אצלנו חוו חוויות לא פשוטות וכישלונות רבים במהלך חייהם. במהלך שנה זו התקיימה אצלנו קורס על ידי אילוף בדרך אחרת, המדריך ישי היה מסור בצורה בלתי רגילה ויצר קשרים משמעותיים עם הנערים, ליעדים גבוהים למקצועיות מרשימה של אילוף כלבים. בקורס עברו דרך משמעותית ודרך העבודה עם הכלבים למדו על הקשבה, קבלת סמכות, שליטה בכעסים, מחויבות, עבודה רציפה, תשומת לב, עמידה בכישלונות, התמודדות עם כישלונות והצלחות ועוד. הנערים מחכים בכל שבוע לקורס זה ולאור העובדה המשמעותית שנעשתה עם הנערים אנו ממשיכים גם בשנה הבאה את הקורס הנ"ל.
דן
מנהל מרכז יום לנוער נפגע סמים ואלכוהול, מועצה אזורית שומרון.
ישי וצוות המדריכים שבניהולו, מקיימים חוג אילוף כלבים מזה שנתיים וחצי אצלנו. הפעילות הייחודית מקנה לנערים והנערות כלים להתמודדות עם קשים ופחדים, יכולת ויסות ואיפוק, יצירת אמון וקשר דרך העבודה עם הכלבים. הרכב הקבוצה משתנה משבוע לשבוע, עצם היותנו קורת גג זמנית, דרך המצריך המון דינמיות ויכולת לייצר אמון ותיאום ציפיות בכל שבוע מחדש, מול הנערים ומול צוות המקום. ישי והצוות שלו מצליחים לעשות זאת בצורה מקצועית ורגישה. ממליצה בחום.
מורן
קורת גג חירום לנוער בסיכון, ירושלים.
חברת "אילוף בדרך אחרת" העבירו בבית ספרנו שיעורי מגמה וחוגים בכלבנות. הם עבדו בכיתות מקדמות - רגשיות. חשוב לציין כי המדריך היה רגיש מאוד לצרכי התלמידים. הוא שם לב מה קורה עם הילדים ומה קורה עם הכלבים, ולא פחות מכך - מה קורה בקשר ביניהם. היו תלמידים שחששו מהכלבים, אך המדריך ניגש אליהם ברגישות, ולאט לאט הסיר את המחסומים. הוא הצליח לגשת לכל אחד בדרכו האישית המתאימה לו. עשה תרגילים מגוונים והשאיר את התלמידים ברמת עניין גבוהה, גם כאשר הכיתה מנתה 13-14 תלמידים בעלי קשיים רגשיים.
תהילה
רכזת כיתות מקדמות בתיכון, אפרת.
חברת "אילוף בדרך אחרת" עובדת עמנו מזה שנתיים בצהרונים. הפעילות משפיעה חיובי ומקדמת את הילדים המשתתפים בה בתחומים רבים, והילדים מחכים לה בכל שבוע מחדש. החברה יודעת לתת מענה ופתרון מקצועי לבעיות המתעוררות לעיתים בזמן אמת, וזמינה עבורנו לכל נושא. נשמח להמליץ לכל המעוניינים בפעילות חינוכית, ערכית וטיפולית.
שרית
רכזת צהרונים חינוך מיוחד, ירושלים.
ראיתי זאת כחובה נעימה להודות לכם על תרומתכם בהעברת הפעילות - אילוף כלבים. חייב לציין כי לכבוד היה לנו המפגש איתך. היתה עבורנו זכות גדולה להיחשף לפעיליות המבורכות שלכם עם הכלבים. המפגש הועבר בצורה מקצועית, מהנה, ובעיקר חוויתית. שאו ברכה והמון הצלחה בהמשך הדרך לייצר חברה ערכית יותר, מתוקנת יותר, סובלנית יותר ובעיקר טובה יותר. מי ייתן וירבו כמותכם בעם ישראל.
אילן
סגן ראש עירייה
אנו שמחה להמליץ על מדריך אילוף הכלבים שעבד איתנו בשנים האחרונות בכיתות החינוך המיוחד. למדריך גישה חינוכית מדהימה הרואה בכל ילד את הכוחות שלו ועם זאת ידע להציב גבולות בחן ובאהבה. הילדים מאוד נהנו מהמפגשים ועברו תהליך מדהים לאורך כל התקופה. המדריך מסור המקפיד על עמידה בזמנים וניצול מקסימלי של זמן השיעור. היתה לנו חוויה נהדרת ואנו ממליצים לכל מי שמעוניין להתנסות ולהנות.
רינת
צוות בית ספר, מודיעין.
אילוף בדרך אחרת עובדת מזה שנתיים בישיבת חברותא ברעננה, התלמידים בישיבה הם תלמידים עם לקויות למידה , קשיים בקשב וריכוז וקשיים רגשיים. מגמת הכלבנות מונה כ 25 תלמידים מכתה ט עד יב. הכלבים הם רק אמצעי לבנות עמוד שדרה פנימי של בטחון עצמי, דימוי עצמי, פתיחות, הבנה והתייחסות לסביבה , קשר ותקשורת. ישי עובד עם התלמידים בקבוצות ובבודדים, נותן דגש להיבט טיפולי בפעילות, כמו כן דגש על מיומנויות של יצירת קשר, לקיחת אחריות, עבודה בקבוצה, התנהגות במצבים של תסכול ועוד. התלמידים משתנים לנגד ענינו במהלך השנה הם נפתחים, מוכנים לשתף פעולה, לוקחים אחריות, יוזמים ולומדים שבכל קושי יש כמה אפשרויות פעולה. במקביל ישי מקדם את התלמידים מבחינה מקצועית לעבודה נכונה ומדוייקת. תלמידים שמתאימים עוברים בכתה יב קורס מאלפים עם ישי, מה שמקנה להם מקצוע לחיים.
לאה
רכזת מגמת טבע וחי
ברצוני להודות לכם על קבוצת אילוף כלבים שהתקיימה בבית ספר במשך 10 מפגשים בהנחיה של אבישי המדהים!! ההנחיה הייתה בשיתוף יחד איתי, עובדת קידום נוער בתוך בית ספר ועם נאוה יועצת השכבה. ההתחלה הייתה מאתגרת, קבוצה של בנים בכיתה ט' עם בעיות התנהגות, בעיות משמעת קושי בוויסות ושליטה. לקח זמן ליצירת מרחב שמאפשר עבודה רציפה ומשמעותית. חייבת לציין שהיכולת שלכם לעבוד בגמישות ולהיות מותאמים לצורכי המערכת המשתנים הייתה מאוד משמעותית ואיפשרה בסופו של דבר לתלמידים להרוויח את הפעילות! המפגשים היו מאוד משמעותיים, הקבוצה התנסתה בתכנים רלוונטיים וחשובים בצורה השלכתית ויצירתית. מפגש הסיום היה מאוד מרגש, צוות בית ספר התפעל מהיכולת של התלמידים להיות בהקשבה ולהתעניין בפעילות. זו שכבה שמתקשה למצוא עניין בפעילויות לא פורמליות והיה מרגש לראות את שיתוף הפעולה שלהם בתצוגת הסיום, את העובדה שהייתה נוכחות מלאה ללא יוצא מן הכלל (גם לתלמידים עם בעיות ביקור סדיר קשות) וכמובן גם לשמוע בסבב מהם על החוויה שלהם ללמוד הרבה על העולם של הכלבים ובעיקר על עצמם דרך העבודה עם הכלבים. תודה רבה לאבישי על הסבלנות, ההקשבה לכל צורך בדרך ועל המסירות לקבוצה. נשמח לשיתופי פעולה גם בהמשך!
תמר
עו"ס, עובדת החטיבה לקידום נוער וצעירים, עיריית ירושלים
אילוף בדרך אחרת מופעל על ידי יזמים צעירים, מחויבים, רגישים ומקצועיים הן כלפי הלקוחות והן מול הכלבים עימם פועלים. אנו בחלקה לפרוייקטים, החטיבה לקידום נוער וצעירים, עובדים עם היזמים מזה כשנתיים. במסגרת הקבוצות שאנו מפעילים לאוכלוסייה של צעירים וצעירות בסיכון, הספקנו לקיים מספר רב של קבוצות הן עירוניות והן בתוך מסגרות בית ספר. לאורך כל העבודה נתקלנו בגישה מקצועית ומחייבת, גמישות, זמינות, הבנה והתאמה לצרכים מיוחדים וספציפיים שעלו מהשטח. הלקוחות בפועל, בני הנוער וצוות בתי הספר, יצאו מסופקים ומרוצים מכל פרויקט אותו קיימנו עם אילוף בדרך אחרת. גישת העבודה הייחודית של צוות הכלבייה מאפשרת נגישות והכרות עם עולם חדש וייצור מופלא - הכלב, לאוכלוסיות שנעות על ציר שבין אהבה,פחד ועד התעללות בבע"ח. הפעילות מאפשרת מפגש אישי עם הכלב יחד עם עבודה קבוצתית ונוגעת ברבדים חינוכיים/ טיפוליים משמעותיים כגון: העצמה, דימוי חברתי, חיזוק הביטחון, התמדה, התמודדות עם תסכולים, חווית הצלחה, עבודת צוות, רגישות לצרכים ולרצונות של בע"ח ועוד. אני ממליצה בחום על 'אילוף בדרך אחרת' לכל גוף / מוסד שמעוניין בתהליך טיפולי משמעותי וחוויתי באמצעות הכלי של עבודה עם כלבים.
מירב
סגן מנהל המחלקה לפרוייקטים, קידום נוער, עירייה.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0 0 votes
Article Rating