אילוף בדר אחרת כלבנות טיפולית

מגמת כלבנים

תוכנית זו עוסקת בהגשה לבגרות במגמת כלבנות!! תנו לנערים שלכם סיכוי טוב יותר לתעודת בגרות ונצלו את תוכנית המדף במשרד החינוך. צורת הלימוד הלא פורמלית מהווה יתרון להצלחה, וכך 95% מהתלמידים עוברים את הבגרות בהצלחה! לימודי המגמה מתחילים בכיתה י' ומסתיימים בכיתה י"ב. בכל שנה מתמקדים בתוכנית הלימודים שעליה ייבחנו התלמידים על פי קביעה של משרד החינוך. תוכנית הבגרות במגמת כלבים מהווה מקפצה פורצת דרך בקרב נערים אשר תעודת הבגרות היא הישג לא פשוט עבורם והופכת אותה לאפשרית וקרובה יותר בזכות המגמה.
אילוף בדרך אחרת מגמת כלבנות

מה בתוכנית?

לימודי כלבנות (אילוף כלבים) מרתקים ברמת 5 יחידות לימוד, בתחומי הווטרינריה, גידול כלבים, אילוף כלבים, כלבי שירות ועוד. מדובר במגמה תלת־שנתית אשר מתחלקת באורכה ללימוד עיוני ומעשי ואשר מונגשת במיוחד לבעלי הפרעות קשב וריכוז, קשיי למידה וקשיים רגשיים. המגמה בנויה בצורה שבה הדגש הוא חברתי־ערכי, והיא מייצרת "גאוות יחידה" למשתתפים בה. בנוסף, המגמה מסייעת לתלמידים אשר מתקשים בהשגת יחידות במקצועות הריאליים. בסופם של הלימודים התלמידים מקבלים תעודת הסמכה של "נוהג כלב", אשר מהווה קפיצת דרך ויתרון לקראת הגיוס לצה"ל.

למי זה מתאים?

לכל מקום אשר רוצה לתת קפיצת דרך לתלמידים שלו בדרך לבגרות: בתי ספר תיכוניים, קידומי נוער, בתי ספר מקצועיים ועוד…
אילוף בדרך אחרת עובדת מזה שנתיים בישיבת חברותא ברעננה, התלמידים בישיבה הם תלמידים עם לקויות למידה , קשיים בקשב וריכוז וקשיים רגשיים. מגמת הכלבנות מונה כ 25 תלמידים מכתה ט עד יב. הכלבים הם רק אמצעי לבנות עמוד שדרה פנימי של בטחון עצמי, דימוי עצמי, פתיחות, הבנה והתייחסות לסביבה , קשר ותקשורת. ישי עובד עם התלמידים בקבוצות ובבודדים, נותן דגש להיבט טיפולי בפעילות, כמו כן דגש על מיומנויות של יצירת קשר, לקיחת אחריות, עבודה בקבוצה, התנהגות במצבים של תסכול ועוד. התלמידים משתנים לנגד ענינו במהלך השנה הם נפתחים, מוכנים לשתף פעולה, לוקחים אחריות, יוזמים ולומדים שבכל קושי יש כמה אפשרויות פעולה. במקביל ישי מקדם את התלמידים מבחינה מקצועית לעבודה נכונה ומדוייקת. תלמידים שמתאימים עוברים בכתה יב קורס מאלפים עם ישי, מה שמקנה להם מקצוע לחיים.
לאה
רכזת מגמת טבע וחי
כיתות ט' – י"ב
בועת דיבור צור קשר פרויקט כלב אל לב

יש לכם שאלה? שלחו לנו הודעה

אנחנו בפייסבוק !

תוכניות נוספות

כלבנות טיפולית

טיפול באמצעות בעלי חיים

טיפול רגשי הנעשה בסיוע של מגוון בעלי חיים אשר חוויית הקשר עימם והטיפול בהם יוצרת אווירה נעימה ורכה ומאפשרת טיפול דרך האינטראקציה עם בעל החיים.