אילוף בדר אחרת כלבנות טיפולית

נוער בסיכון (כלבי ביטחון והצלה)

תוכנית זו היא ייחודית ויחידה מסוגה בארץ אשר עוסקת בשילוב נוער בסיכון בעבודה עם כלבי ביטחון והצלה (כלבי גישוש, חומרים מסוכנים, איתור נעדרים, שמירה וביטחון). המפגש של הנוער עם הכלבים המיומנים מייצר אצלם תחושת העצמה, לקיחת אחריות חברתית, מנהיגות, קבלת סמכויות ועוד…
אילוף בדרך אחרת כלבי בטחון

מה בתוכנית?

נעבוד עם הכלבים בתחומי הצלה וביטחון, נפַתח שיח בריא סביב נושאים שונים כמו השתלבות בחברה, מערכות החוק ותרומה לחברה.

למי זה מתאים?

עמותות, כפרי נוער, פנימיות, מוסדות שיקום, שירות המבחן, מרכזי חירום ועוד…
ברצוני להודות לכם על קבוצת אילוף כלבים שהתקיימה בבית ספר במשך 10 מפגשים בהנחיה של אבישי המדהים!! ההנחיה הייתה בשיתוף יחד איתי, עובדת קידום נוער בתוך בית ספר ועם נאוה יועצת השכבה. ההתחלה הייתה מאתגרת, קבוצה של בנים בכיתה ט' עם בעיות התנהגות, בעיות משמעת קושי בוויסות ושליטה. לקח זמן ליצירת מרחב שמאפשר עבודה רציפה ומשמעותית. חייבת לציין שהיכולת שלכם לעבוד בגמישות ולהיות מותאמים לצורכי המערכת המשתנים הייתה מאוד משמעותית ואיפשרה בסופו של דבר לתלמידים להרוויח את הפעילות! המפגשים היו מאוד משמעותיים, הקבוצה התנסתה בתכנים רלוונטיים וחשובים בצורה השלכתית ויצירתית. מפגש הסיום היה מאוד מרגש, צוות בית ספר התפעל מהיכולת של התלמידים להיות בהקשבה ולהתעניין בפעילות. זו שכבה שמתקשה למצוא עניין בפעילויות לא פורמליות והיה מרגש לראות את שיתוף הפעולה שלהם בתצוגת הסיום, את העובדה שהייתה נוכחות מלאה ללא יוצא מן הכלל (גם לתלמידים עם בעיות ביקור סדיר קשות) וכמובן גם לשמוע בסבב מהם על החוויה שלהם ללמוד הרבה על העולם של הכלבים ובעיקר על עצמם דרך העבודה עם הכלבים. תודה רבה לאבישי על הסבלנות, ההקשבה לכל צורך בדרך ועל המסירות לקבוצה. נשמח לשיתופי פעולה גם בהמשך!
תמר
עו"ס, עובדת החטיבה לקידום נוער וצעירים, עיריית ירושלים
גילאי 14-21
בועת דיבור צור קשר פרויקט כלב אל לב

יש לכם שאלה? שלחו לנו הודעה

אנחנו בפייסבוק !

תוכניות נוספות

גינון טיפולי פרויקט כלב אל לב

גינון טיפולי

גינון טיפולי הוא טיפול הנעשה בעזרת הצמחים, הגינה ומרכיביה ובפעולות הקשורות לגינון, במטרה לשפר את מצבם של המטופלים.

טיפול באומנות פרויקט כלב אל לב

תרפיה באומנות

תרפיה באומנות היא שיטה בפסיכותרפיה שבה מתקיים תהליך טיפולי הכרוך בשימוש בטכניקות חזותיות ואומנותיות כמו רישום, ציור, קולאז', צביעה, פיסול ועוד.

אילוף בדרך אחרת

פעילות לחינוך מיוחד

כלבנות טיפולית תורמת לשיפור לקויות שכליות, קשיים מוטוריים, בעיות תחושה, קשיים חברתיים, טיפול בחרדות ועוד.